Dlaczego warto zakładać w góry spodnie trekingowe?

O tym, że spodnie trekkingowe z PolarSport są jednym z najlepszych, jeśli nie jedynym możliwym do założenia rodzajem spodni na górską wyprawę, wiedzą nawet osoby, które nigdy w góry nie wyszły. Dlaczego jednak właściwie są to spodnie tak dobre właśnie do tego zadania? Czym się one charakteryzują, że są tak jednoznacznie utożsamiane z chodzeniem po górach?

Kwestia wygody

Wystarczy raz założyć spodnie trekkingowe, aby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo są one wygodne. W dotyku nieco przypominają dresy, lecz są od nich znacznie bardziej przyjemne. Lepiej dopasowują się do ciała, a przez to znika uczucie posiadania ich na sobie.

Są to cechy niezwykle ważne w górach, gdy często dochodzi do bardzo dużego wysiłku fizycznego lub konieczności zastosowania nawet niewielkich elementów wspinaczkowych, w trakcie których posiadanie na sobie np. jeansów, mogłoby być nawet niebezpieczne dla życia, z powodu bardzo ograniczonego ruchu w nich.

Kwestia bezpieczeństwa pogodowego

Spodnie trekkingowe to jednak nie tylko komfort i zabezpieczenie przed upadkiem z dużej wysokości. Spodnie tego typu to także bardzo przemyślana konstrukcja pod względem logistycznym.

Po pierwsze posiadają one bardzo dużo kieszeni i schowków, do których bardzo łatwo jest się dostać w danej sytuacji. Po drugie są to spodnie, które można dostosowywać do pogody. Gdy jest zimno, można je spiąć na ścisło. Gdy robi się ciepło, można rozpiąć otwory wentylacyjne, a nawet odpiąć całkowicie nogawki.

Tags: