Akcesoria i odzież nie dla biegacza

Bieganie to obok jazdy na rowerze jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych przez Polaków. Zachęcone reklamami społecznymi oraz ogólnym trendem, który wybuchł kilka sezonów temu, osoby z nadwagą i prowadzące siedzący tryb życia postanowiły zadbać o swoje zdrowie.

Zyskały na tym kluby sportowe i marki odzieżowe. Zwłaszcza na początku każdego roku, w styczniu, gro osób postanawia wziąć się za siebie i rozpoczyna swoją przygodę z siłownią. Nie inaczej jest z bieganiem. Wraz z cieplejszymi, wiosennymi dniami ścieżki biegowe zapełniają się amatorami biegania.

Odzież i obuwie biegacza


To przede wszystkim obuwie. Powinno być dobrane do stopy, być wygodne. Buty sportowe damskie wcale nie muszą kosztować dużych sum. Nie wiedząc jeszcze czy sport ten zagości w naszym życiu na dłużej nie ma sensu inwestować w drogie buty za kilkaset złotych. Damskie sportowe buty wystarczą. Odzież do biegania powinna być oddychająca i przewiewna, nie powodująca przegrzania. Standardowy zestaw to koszulka, leginsy lub spodenki, bluza oraz lekka kurtka.

Akcesoria dla biegacza


Bardziej zaawansowani biegacze lubią mieć możliwość zmierzenia wydajności wykonanego treningu. Do tego celu świetnie nadają się aplikacje dla biegaczy lub zegarki z gps. Zegarek nie tylko zmierzy odległość, ale wskaże też liczbę spalonych kalorii czy tętno na treningu i podczas spoczynku. Na dłuższe wybiegania konieczne jest zabranie wody. Bidony oraz plecaki z bukłakami najlepiej zdają egzamin podczas biegów na dłuższych dystansach.
Tags: