Latarka czołowa dla każdego turysty

Wycieczki to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych czy rodziny. Możliwości pod tym kątem jest ogromnie dużo. Wycieczki górskie, spływy kajakowe, eskapady rowerowe - czego tylko dusza zapragnie. Planując wycieczkę należy wziąć pod uwagę wiele czynników zewnętrznych, takich warunki atmosferyczne czy też porę roku. Zawsze warto mieć przy sobie w bagażu podręcznym latarkę, która po zapadnięciu zmroku pomoże znaleźć właściwą drogę.


Latarka tradycyjna vs czołówka


W przypadku turystów o wiele lepiej sprawdzi się latarka czołowa (polecamy ) niż ta tradycyjna, do której używania potrzebna jest przynajmniej jedna ręka. Latarka czołowa jest bardzo wygodna - wystarczy założyć ją na głowę i włączyć przy pomocy jednego przycisku. Większość czołówek posiada stopień regulacji mocy. Mogą świecić światłem jasnym lub czerwonym. Stałym strumieniem lub światłem pulsacyjnym.


Najpopularniejsze modele czołówek


Największym zainteresowaniem cieszą się czołówki z niższej półki cenowej. Można je dostać w sklepach sportowych już za kilkadziesiąt złotych. Ich światło nie jest może super mocne, ale wystarcza na oświetlenie drogi w normalnych warunkach. Dla sportowców wyczynowych przewidziano ultra lekkie latarki czołowe, które są w stanie rozświetlić drogę na kilkadziesiąt metrów do przodu nawet przy bardzo gęstej mgle. Im bardziej wyspecjalizowana będzie czołówka, tym więcej trzeba będzie za nią zapłacić.

Tags: