Jaką uprząż wybrać na wspinaczkę skałkową?

Wspinanie w skałach, to dosyć niebezpieczna forma aktywności fizycznej. Osoby, które podejmują takie wyzwanie powinny być doskonale przygotowane zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wspinaczka to bowiem nie tylko ogromne przeciążenia dla ciała, ale także doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach pozornie bez wyjścia.

Ogromne znaczenie sprzętu


Niezmiernie istotny we wspinaczce jest sprzęt, który w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wypadków i kontuzji. Każdy wspinacz, zresztą niezależnie czy skałkowy czy trenujący na sztucznej ścianie wspinaczkowej, powinien mieć na swoim wyposażeniu między innymi uprząż, liny, karabinczyki czy woreczek z magnezją. Jest to absolutna podstawa dla każdego, kto myśli o tym, aby rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką, odwiedź https://www.polarsport.pl/wspinaczka/uprz.html i sprawdź ofertę.

Jaką uprząż wybrać?


Najwygodniejszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest uprząż biodrowa. Nie krępuje ona ruchów, a jednocześnie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie podczas wspinaczki. Innym rodzajem uprzęży na który warto zwrócić uwagę jest uprząż pełna. Zalecana jest ona zwłaszcza przy treningach dziecięcych grup wspinaczkowych. Pomocna może okazać się także w przypadku osób wspinających się w górach w warunkach zimowych, gdy z powodu grubej warstwy ubrań uprząż biodrowa może się ślizgać i źle trzymać. Wybór jest ogromy, podobnie jak bardzo zróżnicowane są ceny poszczególnych produktów. Nie da się ukryć, że na porządny sprzęt trzeba trochę wydać.
Tags: