Idealny plecak na wyprawę w góry

Piesze wędrówki górskimi szlakami są coraz chętniej wybierane jako ulubiona aktywność fizyczna, niezależnie od wieku. Jest to na tyle uniwersalny sport, że może być uprawiany zarówno przez osoby o słabej kondycji, jak i przez wyczynowców którym potrzebny jest raz na czas mocny zastrzyk energii. Zróżnicowanie trudności szlaków turystycznych daje w tym względzie niezliczone możliwości planowania wycieczek górskich. Niezależnie od tego, czy będzie to krótki wypad na niewielkie wzniesienie czy też trudna wyprawa w wysokie góry - podstawą ekwipunku każdego wędrownika jest odpowiedni plecak (https://supersklep.pl/plecaki).

Jaki plecak wybrać na górskie wędrówki?

Planując wędrówkę w góry, zwłaszcza te dłuższe wędrówki, niezmiernie istotna jest waga zarówno samego plecaka jak i całego spakowanego ekwipunku. Jeżeli przesadzi się z ilością zabranych ze sobą rzeczy, to wędrówka zamiast przyjemnością może okazać się prawdziwą mordęgą. Na jednodniowe wyprawy spokojnie wystarczy sprzęt o pojemności 15l. Na długie wyprawy też nie ma co przesadzać z litrażem - przy odrobinie sprytu spokojnie można zmieścić się w 50L.

Jak dopasować troki?

Aby wycieczka była komfortowa, wszystkie plecaki muszą zostać dobrze dopasowane do użytkowników. Większość modeli posiada paskową regulację, z której warto skorzystać. W razie problemów i wątpliwości można o pomoc w regulacji  plecaka poprosić obsługę sklepu sportowego, która pomoże też wybrać odpowiedni model w zależności od sylwetki.

Tags: