Marynarki męskie w najmodniejszych wzorach - na jakie warto się zdecydować?

Nie tylko kobiety mają dylemat co na siebie włożyć, panowie coraz częściej również spędzają dużo czasu na dobieraniu odpowiedniej stylizacji. Jeśli jesteś w tej grupie, z pewnością zainteresuje Cię temat miejskiego smart casualu. Jego nieodłącznym elementem są marynarki sportowe. 

Jaki krój marynarki sportowej wybrać?


Jeśli masz figurę w kształcie litery "T", masz ułatwione zadanie, nie musisz się przejmować żadnymi zasadami, gdyż wszystko wygląda na tobie dobrze. Ewentualnie możesz poprawić swoje proporcje, jeśli masz krótki tułów, możesz wybrać nieco dłuższą wersję, natomiast, jeśli jesteś niewysokiego wzrostu zdecyduj się na modne marynarki, które sięgają do końca pleców. Dobrze będziesz wyglądać zarówno w luźniejszym kroju, jak i bardziej dopasowanym, typu slim fit, który podkreśli twoją sylwetkę. Jeśli natomiast chcesz ukryć większy brzuszek, możesz wybrać nieco obszerniejszy model. Dobrze sprawdzają się marynarki dwurzędowe, które wyszczuplają optycznie. 

Marynarki męskie - wzory i desenie 


Czy do pracy trzeba koniecznie wybierać zachowawcze kolory marynarek i do tego modele formalne? Niekoniecznie, gdyż w sytuacji, gdy nie ma sztywno nałożonych ram co do ubioru, można bawić się deseniami i kolorami. Modne marynarki w kratkę świetnie sprawdzą się zarówno do jeansów, jak i sztruksów, podobnie jak marynarki męskie w podłużne paski, które również wyszczuplają optycznie sylwetkę. Gładkiej marynarce można dodać nieco finezji decydując się na model z łatami na łokciach, dodając jej bardziej casualowego charakteru.

Tags: