Trening trekkingu zimowego

Trudno sobie wyobrazić, aby uprawiać regularnie tak zwany trekking zimowy bez rakiet śnieżnych. Jest to sprzęt, który okazuje się być w tym przypadku absolutnie niezbędny. Czy trzeba pamiętać jeszcze o czymś innym przed rozpoczęciem treningów trekkingowych? Jakie powinny być dobre rakiety śnieżne?

Odpowiedni rozmiar rakiet śnieżnych


Wydaje się, że jedną z najważniejszych kwestii jest wybór rakiet śnieżnych w dobrym rozmiarze. Rzecz w tym, iż jeśli są one zbyt małe, nie pełnią dobrze sowich funkcji. Kiedy natomiast rakiety śnieżne są za duże, chodzenie w nich staje się po prostu całkowicie niewygodne.

Wysoka jakość rakiet śnieżnych


Kolejna kwestia to wybór rakiet śnieżnych najwyższej jakości. Wydaje się, że akurat na tego rodzaju sprzęcie nigdy nie warto oszczędzać. Konieczne jest kupowanie rakiet od najlepszych producentów. Oferują oni bowiem rakiety śnieżne z najlepszych materiałów. Mowa tutaj chociażby o metalu, z którego zbudowane są rakiety śnieżne. Powinien być on odporny na rdzę, co niestety nie jest normą. Wiadomo natomiast, że rakiety śnieżne z racji pełnionych funkcji są bardzo narażone na szkodliwe działanie korozji.

Rakiety śnieżne i co jeszcze?


Kiedy kupi się już rakiety śnieżne warto zacząć się rozglądać za odpowiednim kombinezonem trekkingowym. Powinien być on wykonany z grubego materiału, który jednocześnie pozwala oddychać skórze. Ważna jest również jego lekkość, aby nie stanowił obciążenia podczas trekkingu.
Tags: