Jetboil – ile kosztuje szybkie gotowanie?

Firma Jetboil już na stałe zapisała się w historii górskiego i turystycznego sprzętu. Mowa tutaj co prawda nie o linach wspinaczkowych czy rakach do butów, ale przede wszystkim o akcesoriach do gotowania. Czym wyróżnia się system kuchenny stworzony przez firmę Jetboil i czy rzeczywiście wart jest on inwestycji kilkuset złotych?

System jest drogi?

Już w pierwszej kolejności warto wyraźnie podkreślić, że system Jetboil jest stosunkowo drogim systemem jak na polskie warunki i możliwości finansowe. Wystarczy tutaj porównać zestawienie cen typowej menażki harcerskiej, którą na aukcjach internetowych możemy dostać już za niecałe 50 złotych oraz ceny samego półtoralitrowego garnka z przykrywką w systemie Jetboil – okolice 400,-zł. Z czego wynika taka różnica cenowa?

Jakość wykonania i szybkość gotowania

Różnica cenowa wynika przede wszystkim z jakości wykonania i użytych stopów do produkcji, które są nie tylko bezpieczne dla żywności, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne i szybkie zmiany temperatur. Jednocześnie Jetboil to system radiatorów pod dnem każdego z naczyń, które to radiatory znacznie przyśpieszają proces podgrzewania i gotowania ze względu na wykorzystanie uciekającego na boki ciepła z palnika gazowego. Tym samym wykorzystanie uciekającego ciepła przyczynia się nie tylko do szybszego zagotowania zawartości garnka czy menażki, ale również do oszczędności pod względem ilości potrzebnej do gotowania ilości gazu.

Tags: