Odpowiednie kalosze dla malucha

Kalosze są obuwiem, którego nie powinno zabraknąć w jesiennej dziecięcej garderobie. Wybór odpowiedniego modelu bywa dla rodziców nieco kłopotliwy, zważywszy na to, jak wiele dostępnych jest w sklepach. I rzeczywiście, producenci prześcigają się w tworzeniu kaloszy coraz bardziej modnych i kolorowych, tak, że stają się one także pożądanym dodatkiem do stylizacji.

Jak wybrać rozmiar kaloszy dla dzieci?

Kalosze dla dzieci powinny być dobrze dopasowane i trzymające się stopy, by zapewnić jej odpowiednią stabilizację. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że dziecięca stopa podczas chodzenia rozciąga się i pracuje, dlatego dobrze, jeśli w kaloszach jest nieco luzu. Wystarczy kupić model dłuższy o około pół rozmiaru od rozmiaru stopy.

Jaki model jest najlepszy?

Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są kalosze. Najbardziej popularna jest tutaj guma, jednak coraz częściej w sklepach można trafić na kalosze wykonane z pianki. Ich zaletą jest ich niewielka waga przez co praktycznie nie obciążają dziecięcej stopy.

Kalosze dla dzieci mają rożne wysokości cholewek. Zaletą tych wysokich modeli jest fakt, że przed przemoczeniem chronią nie tylko dziecięce stopy, ale i noszone właśnie spodnie. To sprawia, że nadają się nawet do najbardziej dzikich harców w deszczu.

Kalosze doskonale sprawdzą się również zimą, kiedy na zewnątrz plucha - wystarczy wybrać model z dodatkowym ociepleniem https://www.asport.pl/k/765/kalosze-dla-dzieci--kaloszki/

Tags: