Jakie męskie buty na zimę warto wybrać?

Wiele panów ma każdego roku problem. Nie widzą bowiem jakie buty zimowe męskie warto kupić. Dlatego też wielu z nich nawet zimą chodzi w letnich sneakersach., To pomysł kiepski. Na jakie więc męskie buty zimowe warto się zdecydować przed nadchodzącą zimą?

Od  wielu lat najpopularniejsze zimowe buty męskie to Timberlandy. Wykonane są z żółtej skóry i posiadają grubą podeszwę. Ich cholewka sięga ponad kostkę. Są idealne na każdą okazję, nadają się również do uprawiania sportu. Jednak Timberlandy uważane są obecnie przede wszystkim  za buty street-stylowe, a więc typowo miejskie. Są bardzo charakterystyczne, a więc na ogół dominują w danej stylizacji. Świetnie prezentują się połączone z elementami sportowymi.

Propozycją dla eleganckich mężczyzn są niewątpliwie sztyblety, a wiec buty na płaskiej podeszwie, z cholewką za kostkę. Posiadają one szeroką gumkę, dzięki której dopasowują się do nogi. Są wygodne i uniwersalne. Szyte są z różnego rodzaju skór - licowanej, zamszowej czy nubuku. Warto mieć w szafie co najmniej jedną parę klasycznych sztybletów, które prezentują się zawsze nienagannie.

Ciekawie wyglądają ponadto buty chukka, a więc model, który pasuje nawet do garnituru. Obecnie buty tego rodzaju są wykonywane z zamszu lub skóry licowej. Posiadają cholewkę sięgającą za kostkę oraz cienką podeszwę. Dobrze jeśli są dodatkowo ocieplane od środka. W końcu zimą buty mają przede wszystkim chronić przed mrozem, zimnem i wilgocią. W przeciwnym wypadku nie spełniają należycie swojej roli.

Tags: