Fenomen sneakersów

Sneakersy to jedne z najpopularniejszych sportowych butów na całym świecie. Ich początek szacuje się już na XVIII wiek, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto je produkować. Czemu więc zawdzięczamy ich fenomen? Są to niesamowicie wygodne i lekkie buty, które możemy połączyć z każdą stylizacją. Pasują do wszystkiego i można je zakładać na każdą okazję, z wyjątkiem tych bardziej formalnych, gdzie wymagany jest elegancki ubiór. 


Występują w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu fasonach, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wybredna osoba, znajdzie coś dla siebie. W ostatnich czasach popularne stały się buty sneakers na koturnie, które szturmem podbiły rynek mody. Mimo kilku dodatkowych centymetrów są one nadal bardzo wygodne, a dodatkowo świetnie sprawdzają się do bardziej eleganckich stylizacji. Koturny sprawiają, że nogi wydają się dłuższe, a nasza sylwetka smuklejsza. Z tego powodu kobiety coraz częściej sięgają po ten typ obuwia. Jest on świetnym zamiennikiem zwykłych, płaskich sportowych butów. 

Produkowane są nie tylko przez znane sportowe marki, ale także przez słynnych światowych projektantów, co tylko dowodzi ich popularności i uniwersalności. Na ulicach i wśród celebrytów od kilku sezonów goszczą sneakersy, zakładane do różnych, często niecodziennych stylizacji. Każda kobieta powinna je mieć w swojej garderobie, szczególnie jeśli chce optycznie poprawić i wysmuklić swoją figurę.

Tags: