Kurtka sotfshell

Kurtka sotfshell dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze sprawdzi się zarówno przy górskich wyprawach jak i aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu w chłodne jesienne dni. Sotfshell to rodzaj materiału, który jeszcze do niedawna wykorzystywany był jedynie do produkcji termoaktywnej bielizny. 


Dziś ma już znacznie szersze zastosowanie, bowiem poza wspomnianą wcześniej bielizną materiał ten stosowany jest głównie  w sportowych kurtkach. Warto wiedzieć, że kurtka sotfshell złożony jest z trzech warstw. Pierwsza złożona jest z zewnętrznego poliestru, druga z membrany, natomiast trzecia składa się z wewnętrznego, bardzo krótko strzyżonego polaru. Pod kurtki sotfshell wystarczy włożyć zwykły t-shirt lub bieliznę czy koszulkę termoaktywną. 

Ważne jest to, by pod kurtką znalazła się warstwa odzieży która szybko schnie i nie posiada niekomfortowych w noszeniu szwów. Nie należy jednak zapominać o tym, że kurtki sotfshell nie są przystosowane do noszenia przy ujemnych temperaturach, dlatego zimą warto pod nie założyć jeszcze jakąś grubszą warstwę odzieży. Wybór kurtki typy sotfshell nie powinien być jedynie dziełem przypadku. 

Przed jej zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak:- krój (musi być dobrze dopasowany do osoby, która będzie ją nosiła)- grubość tkaniny, od której zależy na jaką porę roku kurtka się nadaje- kieszenie - systemy regulacji- oddychalność (im większa, tym lepiej)- rodzaj zastosowanej membrany.

Tags: