Buty zimowe dla malucha

buty dla dzieci

Najważniejszą sprawą, jaką musimy wziąć pod uwagę przy wyborze butów zimowych jest tempo wzrostu dziecka. Wiele osób ze względu na to kupuje od razu większe obuwie, chcąc zapobiec konieczności kolejnych zakupów w następnym sezonie. Jest to zabieg niewskazany, ponieważ zbyt duże buciki mogą jedynie wpłynąć na problemy dziecka z odpowiednim poruszaniem się, a w konsekwencji prowadzić nawet do zaburzeń rozwojowych stóp. Półtora centymetra przestrzeni jak najbardziej wystarczy, by stópka mogła rosnąć, a jednocześnie by nie stworzyła się żadna wada.


Drugą, istotną sprawą, o jakiej należy pamiętać, jest fakt, iż stopy do około 8 roku życia są bardzo elastyczne (i podatne na odkształcenia), natomiast w tym wieku dziecko może mieć stopy różnej długości. To często występująca przypadłość – niesymetryczność z czasem reguluje się – jednak wskazane jest mierzenie obu butów, aby zapobiec ewentualnym problemom. Najczęściej mierzony, prawy but, może być nieco lepszy na dziecko, nie dlatego, że – jak to myśli wielu rodziców – był często w sklepie mierzony i „rozbił się”, lecz po prostu to stopy dziecka są nierówne. I jak tu chodzić właściwie, gdy coś ciśnie?


Buty zimowe dla dziecka powinny był ciepłe, ponieważ dziecko – w ferworze zabaw na śniegu – z pewnością późno zawiadomi nas, że zmarzło, czy przemokło. Sprawa z małymi dziećmi jest o tyle kłopotliwa, że zakończenia nerwowe w ich stópkach nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Dobrze więc, by buty dla dzieci były wyściełane ciepłym materiałem, bądź futerkiem, aby zapewnić im odpowiedni komfort. W związku z tym należy także upewnić się, czy są nieprzemakalne.
Tags:   buty dla dzieci