Buty do trekkingu – jakie powinny być?

buty trekkingowe Każdy turysta, który uwielbia spędzać czas na szlakach pokonując je na własnych nogach, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają w takich sytuacjach nasze buty – wszak stopy w czasie długich wędrówek w nieraz naprawdę ekstremalnych warunkach narażone są na ogromne obciążenie. Wybór butów powinien być pod każdym względem przemyślany, a w czasie ich zakupu nie pod żadnym pozorem nie możemy oszczędzać – pamiętajmy, że stawką jest nie tylko nasza wygoda, ale też zdrowie.


Jakie buty wybrać do pieszych wędrówek? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście chodzi o buty trekkingowe, będące następcami traperów i innych butów przeznaczonych dla turystów. Od swoich poprzedników różnią się nie tylko wzornictwem, ale przede wszystkim – wzmocnioną konstrukcją, dzięki której sprawdzą się nawet na najtrudniejszych szlakach, zapewniając naszym stopom – a także kostkom – zwiększoną ochronę i czyniąc tym samym podróżowanie naprawdę przyjemnym. Jakimi jednak czynnikami powinniśmy kierować się przy wyborze takich butów?


Kupując buty trekkingowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie – te stworzone z myślą o górskim trekkingu różnią się znacznie od tych, które wyprodukowano dla piechurów lubujących się w nizinnej, letniej turystyce. Wspólną cechą butów trekkingowych każdego rodzaju jest jednak wysoka, sięgająca za kostkę i odpowiednio usztywniona cholewka – dzięki niej kostka jest zabezpieczona przed skręceniem i innymi kontuzjami, o które na trasie, jak wiedzą doświadczeni turyści, naprawdę jest nietrudno.

Tags:   buty trekkingowe